Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
DohňanyHľadať
 
 

Jednota dôchodcov

Je tomu už 11 rokov, čo v Dohňanoch bola založená prvá organizácia JDS. Prvou  jej predsedkyňou bola páni Katarína Ondejčíková. V čase svojho vzniku mala organizácia 27 členov. Za 11 rokov jej pôsobenia stav členskej základne vzrástol na 74 členov.

Okrem úloh, ktoré nám vyplývajú zo Stanov JDS a Programových cieľov JDS naša organizácia zabezpečuje pre svojich členov rôzne akcie v rámci dobrovoľníckej činnosti. Túto činnosť sme zamerali najmä na zlepšenie a skvalitnenia života našich seniorov.

V rámci zdravotnej starostlivosti  
Na základe pridelenia rekondičných poukazov, členovia našej organizácie sa zúčastňujú jednotlivých rekreácii v liečebných sanatóriách Slovenska. Pravidelne sa zúčastňujeme a zároveň organizujeme výlety do kúpeľných miest s termálnymi bazénmi  na regeneráciu našich členov.

Turčianske Teplice, Rajecké Teplice, Veľké Bielice, Podhajská , Meder, Oravice

V spolupráci s obecným úradom v Dohňanoch sme sa zúčastnili projektu „ Deň srdca“ .

V kultúrnej oblasti
V spolupráci so Základnou školou s materskou školou Dohňany sa pravidelne zúčastňujeme kultúrnych podujatí , ktoré organizuje pre svojich zamestnancov a žiakov školy.

Alexandrovci 2015, Osmy svetadiel – muzikál, Čajočky – muzikál, Tak sa ma mňa prilepila –divadlo, Matúšove kráľovstvo, Budatín, Vychylovka, Slovenský orloj- Stará Bystrica, Pribilina skanzem, Košice- Dóm svätej Alžbety, návšteva bratislavského hradu a parlamentu, bábkového divadla Sedem trpaslíkov a kolobežka,  Mohyla M.R. Štefánika. Zároveň sme boli vždy pozvaní aj na detské divadelné predstavenia a koncerty  v DKT Dohňanoch.

Po otvorení divadla v Púchove sa zúčastňujeme predstavení, ktoré sú v divadle Púchov.

Okrem divadelného a vyžitia sa naši členovia môžu pochváliť aj vystúpeniami folklórnej skupiny Konopa, kde reprezentujú obec a aj nás JDS. V roku 2012 sa  zúčastnili prehliadky FS v Bratislave.

Naša činnosť je zameraná aj na prípravu rôznych výstav pre širokú verejnosť obce, môžeme sa popýšiť krásnymi výstavami, ktoré pripravujeme pri príležitostiach Veľkej noci, Vianoc, jesene , fašiangov a pod.

Pastorále, Vianočný stromček, betlehemy, adventné vence, veľká noc, staré hračky. V tomto roku v spolupráci s organizáciami obce sme pripravili krásnu a úspešnú výstavu  Pripravujeme Veľkú noc. Ohlas bol veľmi pozitívny a kladne hodnotený.

V oblasti športu
Členovia  našej základnej organizácie sa zapájajú do krajských športových hier v Novej Dubnici v počte 5 členov od roku 2013 a môžu sa popýšiť aj umiestnením na stupňoch víťazov.

Pravidelne už 8 rokov 10 členiek JDS  cvičí v priestoroch ZŠ s MŠ , kde  si utužujú svoje zdravie.

Naša organizácia sa môže pochváliť s organizáciou krajského turistického výstupu na Rozhľadňu v Dohňanoch pre členov trenčianskeho kraja, organizovali sme už dva ročníky v roku 2012 a 2015 . S organizáciou boli veľmi spokojní a my môžeme byť na svoju prácu hrdí. Pri tejto príležitosti je potrebné poďakovať KO JDS a OOJDS , ktorá nám pomáhala pri jej organizovaní a financovaní, nedá sa zabudnúť na našich priateľov s obecných zložiek Urbárskeho spoločenstva, poľovníckeho zväzu a pod.

Spolupráca s ostatnými organizáciami a inštitúciami
JDS spolupracuje s obecným úradom  a so zložkami obce pri organizovaní rôznych podujatí v obci. Aktívne sa zapájajú do brigád na skrášlenie okolia , úpravy a čistoty obce. Každoročne sa podieľajú na separovaní odpadu a to , zberom Tetra pakov, oleja a starého papiera. Upravujú hrobové miesta našich významných dejateľov , ktorí pôsobili v obci.

Poďakovania:
Neoddeliteľnou súčasťou JDS je aktívna spolupráca  nášho pána starostu, ktorý nám je vždy na pomoci a bezplatne a s ochotou nám prepožičiava priestory DKT a finančne nám prispieva na našu činnosť. Pri spomienkach na prvé roky našej práce si musíme spomenúť, že naše stretnutie boli uskutočňované na rôznych miestach obce, za ktoré sme vždy museli finančne prispievať a neboli vždy dôstojne pre seniorov. Touto cestou sa chcem veľmi poďakovať starostovi obce za jeho ústretovosť .

Naša činnosť by nebola taká pestrá a úspešné, keby sme aktívne nespolupracovali OO JDS a organizáciami JDS v okrese Púchov , ktoré nám pomáhajú v našej činnosti.

Našou najdôležitejšou úlohou je stretávať sa s našimi členmi na našich milých stretnutiach, ktoré organizujeme počas roka pre potešenie ie a zábavu, ktorú nám spestrujú naši harmonikári a speváčky. Veď v našom veku j najdôležitejšie mať okolo sebe dobrých priateľov a žiť pre každý deň svojho času.

Tešíme sa ďalšie roky plné nových plánov a nápadov. Len aby sme mohli byť zdraví užitoční našim blízkym a našej spoločnosti.

Jednota dôchodcov na Slovensku - ko-jds-trencin17.webnode.cz/


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Páči sa Vám naša nová stránka?
 
 
312

 
 
 
25

 
 
 
78

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka