Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
DohňanyHľadať
 
 

ŠK Dohňany

Objednávka na dodanie tovaru s názvom Športová výbava pre členov ŠK Dohňany

Objednávka_SPORTIKA GROUP.pdf(2 MB)Objednávka_SPORTIKA GROUP.pdf

Športový klub Dohňany


Sezónu 2015/16 môžeme pre ŠK Dohňany nazvať ako úspešnú. Mužstvo mužov a žiakov bojovali do posledného kola o postupové pozície do vyšších líg, čo môžeme pripísať dobrej práci trénerov a zapracovaniu mladých odchovancov do kolektívu. Najväčší progres sme zaznamenali u družstva dorastu, kde pripájam pár postrehov ich nového trénera Ing. Ivana Gabriša:

„Družstvo som prebral pred predposledným zápasom v Prejte t.j. 12 kolom 8.11. 2015, kde sme v Prejte prehrali 1:0, v nasledujúcom poslednom kole družstvo prehralo s Udičou 4:0. Jesenná časť skončila so ziskom bodov 7 a skóre 16:30. Zimná príprava začala po Troch kráľoch tréningami v telocvični v Záriečií a v priebehu januára aj na malej umelej tráve v Dohňanoch. Podarilo sa nám v priebehu zimnej prípravy vyraziť na priateľské zápasy do telocvične do Lidečka, do haly do Valašsských Klobúkov a odohrať priateľské zápasy s Lysou pod Makytou a Streženicami. Úvodné majstrovské zápasy chlapci začali vo veľmi dobrom štýle. Keďže káder z jesennej kabíny opustil jeden hráč, borili sme sa s chýbajúcim počtom hráčov. Našli sme dohodu a hráči žiakov v jarnej časti odohrávali zápasy domáce po sobotách, čo nám umožnilo dopĺňať káder dorastu v nedeľu. Sem tam nám pomohli aj hráči od mužov, ktorí vekovo patria ešte do dorastu: Dušan Pavlis, Richard Španko, a v jednom zápase vonku proti prvej Hornej Porube aj Milan Chano. Práve tento zápas,  v ktorom sme nešťastne prehrali 1:0 bol asi najlepším zápasom jari, v ktorom som mal česť viesť týchto chlapcov. Aj tréner domácich to vyjadril po zápase u nich. Mojim cieľom bolo v jarnej časti plynulo zapojiť hráčov zo žiakov a pripraviť tak nové družstvo na budúcu sezónu. Celkovo sa nám postupne darilo zvýšiť účasť na tréningoch, čo sa odrazilo v zápasoch proti silnejším súperom ako Plevník, Udiča zo špice, s ktorými sme tesne prehrali 1:2 a 3:4.
Tím sa postupne budoval okolo skúsených hráčov Jakuba Lukajku, Adama Blažeja a Milana Hanesa. V priebehu jari sme postupne nazbierali ďalších 17 bodov a jar sme ukončili s 24 bodmi a aktívnym skóre. Pričom negatívne skóre v góloch sme stiahli na 46:53. Z 12.-teho miesta sme sa posunuli na 10.-te. Tím vyzerá, že bude posilnený v priebehu letnej časti aj novými hráčmi z iných klubov, čo je znakom zvýšenia kvality. Perspektíva je vysoká, že po príchode talentovaných žiakov Dávida Kováča, Daniela Labaja, Patrika Ofúkaného, Mareka Proča, Mateja Vrábela sa bude dať káder naďalej rozvíjať v snahe zaútočiť na vyššie priečky. Ak prídu aj rozpracované posily J.Bodzik a F. Bartoš.

Celkovo v tíme vládol veľký pohyb hráčov a nedalo sa vždy počítať so všetkými chlapcami. Narážali sme na nedostatok hráčov v niektorých zápasoch. Preto nám v pár zápasoch ušlo zopár bodov, čo by sa už nemalo opakovať, nakoľko v budúcej sezóne odchádza vlastne len J. Lukajka, ktorý bol síce najlepším strelcom tímu v priebehu celej sezóny.

V tíme sa vystriedali títo hráči: v bráne L.Marman, v závere zaskakoval aj M. Mušák, v obrane stabilita D.Gabko, A. Blažej (väčšinu zápasov kapitán), J.Badura, doplnení striedavo hráčmi M.Čvirik, P.Ofúkaný, D. Kováč, M. Proč, D.Labaj, M.Riško a M. Mušák,  v zálohe svoje miesta si striedala skupina hráčov M.Hanes, T. Hodoško, A.Kizek, P.Janoško a opäť M. Čvirik, navrátilec D. Čmelo, ktorý nám v závere pomohol veľmi, vpredu si zahrali hlavne J.Lukajka a D.Hanes, M. Vrábel. Zvlášť pomoc patrila oporám zmieňovaným už predtým hore D. Pavlisovi v útoku a v zálohe R. Špankovi a v obrane M. Chanovi. Chceme sa týmto poďakovať za podporu v klube všetkým, za pranie dresov H.Čvirikovej, za údržbu areálu, ihriska a priaznivcom za podporu (napr. J.Okrajkovi za videa a foto). Nám už zostáva len naďalej budovať dobré meno klubu a obce.“

V mene ŠK Dohňany, by som chcel poďakovať obci Dohňany, trénerom, hráčom a v neposlednej miere rodičom za podporu dohňanského futbalu a tým aj úspešnú reprezentáciu obce Dohňany.

I keď futbal má v Dohňanoch dlhoročnú tradíciu, až do apríla tohto roku futbal v obci prakticky neexistoval. Futbalové ihrisko v Dohňanoch slúžilo niekoľko rokov ako prechodný domov rezerve púchovských, vtedy ešte extraligistov.

Až v apríli 2007 sa situácia pohla dopredu a na ministerstve vnútra bolo zaregistrované nové občianske združenie nesúce názov Športový klub Dohňany.  Jeho zakladajúcimi členmi boli: Radovan Baška (predseda ŠK), Klinovský Ľuboš a Bartoš Branislav (podpredsedovia), Panáček Milan, Košút Peter, Gabriš Ivan, Čviriková Anna, Baška Miloš a Lukajka Ján.

Nové mužstvo však musí začínať od poslednej III. B triedy, v ktorej hrá okrem mužstva Dohnian ešte 7 ďalších mužstiev. Prioritou výboru je postup do II. triedy, ktorý nám v minulej sezóne unikol len o vlások.

V začatom ročníku 2008/2009 oblastných futbalových súťaží reprezentujú obec Dohňany tiež štarší žiaci v II. triede.  

Dňa 24.1. 2013 sa uskutočnilo Valné zhromaždenie OZ ŠK Dohňany, kde došlo k zmene predsedníctva. Novým predsedom združenia sa stal Andrej Kozma a podpredsedami sú Koleno Miroslav a Behro Dušan. Novým členom revíznej komisie je Zlatko Juriga, ktorý nahradil odstupujúceho Kolena Jozefa. Športový klub Dohňany zastrešuje aj stolnotenisový klub Dohňany.
V súčasnosti družstvo mužov trénuje Košút Peter, vedúci mužstva je Pišoja Marián a hrá II. triedu oblastnej futbalovej súťaže.
Mužstvo dorastencov trénuje Vričan Juraj a vedúcim mužstva je Behro Dušan. Mužstvo dorastu hrá I. triedu oblastnej futbalovej súťaže.
Starších žiakov vedie Koleno Miroslav s Badurom Vladimírom a Martinom Činčurom. Žiaci dosiahli veľkého úspechu , keď súťažný ročník 2012/2013 hrali v III. lige západoslovenského futbalového zväzu.

V prílohe je fotografia z turnaj, ktorý hrali muži v Hornom Lidči dňa 21.7. 2013. Obsadili 3. miesto, keď v boji o 3 miesto porazili domáci Horní Lideč. 2:1. Futbalisti Dohnian nepostúpili do finále po penaltovom rozstrele, ktorý prehrali 5:4 s tímom Valašská Senice. V riadnom hracom čase skončil zápas 2:2.

 

Niečo z histórie futbalu v našej obci


Do skončenia druhej svetovej vojny sa v obci Dohňany neorganizovali športové krúžky, vyučovaniu telocviku sa venovali len učitelia na školách. Prvými, v organizovanom športe, sa stali futbalisti. Pred rokom 1950 sa snažili získať a upraviť si areál na prvé ihrisko.

K týmto priekopníkom patril predovšetkým Dežo Haas. Pomáhali mu J. Dujka, J. Tuček, J. Koleník, Š. Svitek, P. Bombilaj a mnohí ďalší. V roku 1950 dohňanskí futbalisti požiadali o zaevidovanie futbalového oddielu do kresnej súťaže a súčasne zažiadali národný podnik Makyta Púchov o trénera i materiálnu výpomoc. Za trénera prijali Jána Punčocháře, o rok neskôr zaevidovali do futbalovej súťaže aj dorast. V roku 1964 JRD Dohňany poskytlo, vtedy už úspešným futbalistom, pozemok na Horných prúdoch. Zásluhou Alojza Šamánka, ktorý prišiel do Dohňan v roku 1974, bol vytvorený nový výbor: predseda František Pastva, tajomník Alojz Šamánek, členovia Emil Zvonek, Ondrej Kolár, Jozef Kováč. Futbalisti pod vedením nového trénera Pavla Mikušca postúpili do III. triedy okresnej futbalovej súťaže, v ktorej v roku 1977 zvíťazili pod vedením Antona Zlatoša. V tom čase sa oddiel rozrástol o B-mužstvo, mužstvo žiakov a dorast. 

O rok neskôr A-mužstvo hralo II. triedu a neskôr pod vedením Vlastimila Šamánka a Jaroslava Baláža postúpili do I. B-triedy.


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Páči sa Vám naša nová stránka?
 
 
312

 
 
 
25

 
 
 
78

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka